Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Якість повітря в Лондоні контролюватимуть голуби з сенсорними датчиками

Столиця Великобританії отримала незвичну нову зброю в боротьбі із забрудненням повітря: голубів із рюкзаками. Новий проект під назвою Pigeon Air Patrol використовує дресированих голубів із сенсорними датчиками на спинах, які забезпечать лондонців інформацією про забруднення повітря в місті, пише Сitylab.com.

На птахів одягнуть спеціальні рюкзаки, оснащені сенсорними датчиками. Кожен такий рюкзак дуже м’який і еластичний та важить всього 25 грамів (0,88 унції). Літаючи, голуби передаватимуть по GPS дані про рівень шкідливих речовин в повітрі мегаполісу. У такий спосіб вчені зможуть проаналізувати масштаби забруднення в різних районах міста.

Автор ідеї П'єр Дьюкесной (Pierre Duquesnoy) розповів, що був натхненний історією про використання голубів у період Першої та Другої світових воєн. У ті часи птахів використовували, щоб передавати пошту. Він також планує розширити проект, залучивши до участі не тільки птахів, а й людей, створивши «армію» спостерігачів, як носитимуть на собі датчики і передаватимуть інформацію про якість повітря на спеціальний веб-сайт.

Британські екологи називають забруднення повітря столиці Англії стало причиною передчасної смерті 12 тисяч лондонців щорічно. Завдяки Pigeon Air Patrol дослідники зможуть оперативно відстежувати екологічну ситуацію в місті.

Перші дані, отримані за допомогою голубів, показали підвищений рівень забруднення від вихлопних газів також у декількох британських містах, зокрема в Мідлсбро і Стоктон-он-Тіс.

На сайті 9 гостей та відсутні користувачі