Microsoft бере участь у моделюванні клімату планети

Чому глобальне потепління та інші зміни клімату, імовірно спровоковані людиною , викликають стільки суперечок і запеклих дискусій? Насамперед, тому що на питання про те, як змінюється клімат на планеті, немає одного точної відповіді. Є прихильники тих чи інших теорій, підкріплених кліматичними моделями, створюваними на суперкомп'ютерах.

Одна з найбільш досконалих систем датчиків для мікрометеорологіческіх спостережень в умовах тропічного лісу була створена в 2009 році фахівцями Microsoft Research спільно з університетом Джона Хопкінса, дослідницьким фондом Сен- Паулу і Бразильським національним інститутом космічних досліджень.

В рамках проекту була розгорнута мережа з 600 високоточних багатофункціональних датчиків, закріплених на різній висоті і об'єднаних за допомогою бездротового зв'язку з можливістю віддаленого доступу до результатів моніторингу.

Переглянути оригінал