Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Pd.id - персональний ідентифікатор отруєних напоїв

Канадський стартап збирає на IndieGoGo кошти для початку серійного виробництва незвичайного пристрою під назвою Pd.id. «Персональний ідентифікатор напоїв» визначає зміни в складі будь-якого з них, попереджаючи про можливу спробу отруїти.

Розробників приладу Pd.id цікавлять не стільки отрути, популярні в середньовіччі, скільки проблема коректного використання медикаментів. Ідея пригод з важкого похмілля обігрується в серії фільмів «Похмілля у Вегасі», де Алан непомітно «пригощає» всіх флунітразепаму - снодійним препаратом без вираженого смаку, який у поєднанні з алкоголем викликає втрату пам'яті. 

У барах і на вечірках напої часто залишаються без нагляду. Графини, склянки і фужери стоять відкритими, поки гості спілкуються і танцюють. Додати в них що завгодно не складає великої складності. 

Запобігти такі отруєння здатний прилад Pd.id, поки що існує тільки у вигляді краудфандінгового проекту. За словами розробників в ньому використовується три методики для визначення підсипаних речовин. Це спектроскопія, вимірювання електропровідності і температури напою. Аналіз проводиться двічі: відразу після наливання напою з запечатаній пляшки (розчин порівняння) і безпосередньо перед тим, як людина збереться його випити.

В описі вказується, що зазвичай прилад сигналізує тільки про сам факт модифікації напою, хоча в деяких випадках здатний ідентифікувати і сама речовина. Великі сумніви тут викликає тільки можливість і доцільність проведення спектроскопії. У лабораторних умовах так визначають наявність певних функціональних груп, а для ідентифікації конкретних речовин використовують якісні реакції. 

Дивною виглядає і посилання на те, що в основу роботи приладу закладені дорогі методики, використовувані в Управлінні по боротьбі з наркотиками. Подібні експрес-методи ніколи не застосовувалися в таких відомствах, оскільки їх не можна використовувати як доказ у суді.

Швидше за все згадка DEA і спектроскопії використано для «красного слівця». Судячи з представленими даними і орієнтовної вартості, Pd.id буде влаштований набагато простіше. Для порівняльного аналізу електропровідності рідини і її температури достатньо найпростішого гальванічного елемента і откалиброванной термопари. 

Ці два датчика підключаються до мікропроцесора, який і передає оброблені дані на смартфон за допомогою модуля BlueTooth. Далі мобільний додаток малює красиві графіки, відображає графічні попередження, а сам прилад блимає одним з вбудованих світлодіодів. 

Розробники замовчують та інші важливі моменти. Наприклад, алкогольні напої завжди змінюють склад при відстоюванні. Особливо газовані і багатошарові коктейлі. Ймовірно, це властивість призведе до великого числа хибнопозитивних спрацьовувань приладу і розіб'є немало сердець. 

Поки прилад перебуває на етапі розробки, його автори відкриті для всіх побажань і зауважень. Направляти їх можна в Twitter або Facebook.

Переглянути оригінал

На сайті 6 гостей та відсутні користувачі