Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Атласи та карти


Екологічний атлас басейну річки Дністер

Робота над картами атласу: 2007-2012 рр.

Екологічний атлас басейну річки Дністер

У 2012 р. в світ вийшов двомовний "Екологічний атлас басейну річки Дністер", в розробці якого активну участь взяли доктор технічних наук, професор Мокін Віталій Борисович, завідувач кафедри САКМІГ та доцент кафедри САКМІГ Крижановський Євгеній Миколайович.

Створений атлас у рамках проекту Дністер-III - "Транскордонне співробітництво і стале управління в басейні р. Дністер: фаза III - реалізація Програми дій" міжнародної ініціативи "Навколишнє середовище та безпека". Цей проект реалізовувався Європейською економічною комісією ОН, ОБСЄ та Програмою ООН з навколишнього середовища (UNEP — United Nations Environment Programme) за підтримки урядів Фінляндії, Швеції, України та Молдови.

Нині в басейні Дністра мешкає понад 5 млн. осіб в Україні й більше 2,7 млн. осіб в Молдові. "Екологічний атлас басейну річки Дністер" - перша спроба наочно представити екологічний стан транскордонної річки, котра має загальну довжину 1350 км. У її басейні понад 14 тисяч річок, довжиною близько 100 км.

Розроблений атлас на основі інформації, підготовленої для пілотної версії ГІС та матеріалів, зібраних спеціально для цього видання. Він є своєрідним збірником наочних і яскравих графічних матеріалів, присвячених екологічному стану басейну річки Дністер - має понад 30 тематичних карт басейну, численні графіки, діаграми та фотографії. Призначений він для фахівців у галузі охорони навколишнього середовища, органів влади та небайдужої громадськості.

Вперше Дністер отримав власний портал в Інтернеті з картографічною інформацією про весь басейн. Матеріали атласу ґрунтуються на інформації оновленого Дністровського геоінформаційного порталу, котрий створений для сприяння правильним стратегічним та оперативним рішенням. Насамперед рішенням, що мають стосунок до виконання нового Договору про співробітництво в галузі охорони і сталого розвитку басейну річки Дністер, підписаного Україною і Республікою Молдова 29 листопада 2012 р. у Римі.

Атлас створений інформаційної групою проекту "Дністер III", екологічною мережею "Зої" (Швейцарія) і ЮНЕП / ГРІД-Арендал. Робота над ним може служити прикладом успішної співпраці між фахівцями України і Республіки Молдови, які діяльно переймаються вирішенням спільних екологічних проблем у басейні річки. Крім атласу, підготовлено ще й Дністровський геоінформаційний портал.

Професор Мокін В.Б. очолював групу експертів від України з інформаційного менеджменту - збирання та конвертування даних в ГІС. До складу цієї групи входив і доцент кафедри САКМІГ Крижановський Є.М., який також є співавтором концепції Екологічного атласу Дністра.

Загальну верстку видання здійснено в Норвегії та Молдові.

Детальніша інформація про Атлас, а також його електронна версія доступна на геоінформаційному порталі басейну річки Дністр.

Екологічний атлас басейну річки Південний Буг

Робота над картами атласу: 2005-2009 рр.

Екологічний атлас басейну річки Південний Буг

У 2009 р. в світ вийшов "Екологічний атлас басейну річки Південний Буг", в розробці якого активну участь взяли доктор технічних наук, професор Мокін Віталій Борисович, завідувач кафедри САКМІГ та доцент кафедри САКМІГ Крижановський Євгеній Миколайович.

До складу атласу входять такі карти:

 • адміністративна карта;
 • річкова мережа;
 • основні водосховища басейну;
 • водозабори;
 • скиди стічних і зворотних вод;
 • мережа моніторингу якості вод;
 • екологічна оцінка якості вод;
 • фізична карта;
 • клімат у холодний період (листопад-березень);
 • клімат у теплий період (квітень-жовтень);
 • рослинність і транспортна мережа;
 • урбанізовані території;
 • сільськогосподарські угіддя;
 • природно-заповідний фонд;
 • лінійна схема річки Південний Буг;
 • лінійні схеми річок Синюха та Інгул.

Корегування шарів гідрографії та моніторингової мережі здійснено Вінницьким національним технічним університетом (професором, доктором технічних наук Мокіним В. Б., Крижановським Є. М., Гончар Н. М., Розводюк О. В.).

Уся інформація по басейну надана Басейновим управлінням водними ресурсами річки Південний Буг (Гамлявий В. К., Гавриков Ю. С., Бедзь Н. П., Тананчук Н. В., Дмитришина В. В., Власова Т. Г., Вікторов М. С.).

Дані про обсяг сільськогосподарських угідь надані обласними головними управліннями земельних ресурсів Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Хмельницької, Черкаської областей. Дані про об’єкти природно-заповідного фонду басейну надані Державною службою заповідної справи України.

Підготовка даних для створення тематичних карт здійснена професором Мокіним В. Б. та Крижановським Є. М.

Видано атлас "Ветландс Інтернешнл" за підтримки Міністерства сільського господарства, природи та якості харчових продуктів Королівства Нідерланди і Міністерства міжнародних відносин Королівства Нідерланди.

Редактори: Гавриков Ю. С., Марушевський Г. Б.

Фото: Д. Король, Ю. Дудник, О. Ковтун, О. Левченко, С. Петров, М. Бажай, І. Бедрій, В. Свиридов, М. Зеленяк, І. Капустін.

Для завантаження доступна електронна версія Екологічного атласу басейну річки Південний Буг.

Карта гідрографічного районування України

Робота над картою: 2011-2013 рр.

Карта гідрографічного районування України

Масштаб тематичних шарів гідрографічного районування: 1: 200 000, але карта змасштабована до менших розмірів.

Замовник робіт: Державне агентство водних ресурсів України.

Розробники карти:

Видавник карти: ПрАТ "Інститут передових технологій".

Карта водогосподарського районування України

Робота над картою: 2011-2013 рр.

Карта водогосподарського районування України

Масштаб тематичних шарів водогосподарського районування: 1: 200 000, але карта змасштабована до менших розмірів.

Замовник робіт: Державне агентство водних ресурсів України.

Розробники карти:

Видавник карти: ПрАТ "Інститут передових технологій".

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі