Третій Ідеатон "Системний аналіз ІТ-рішень"

4 грудня 2018 року на кафедрі системного аналізу, комп’ютерного моніторингу та інженерної графіки (САКМІГ) (http://mmss.vntu.edu.ua/index.php/ua/) Факультету комп'ютерних систем і автоматики ВНТУ втретє пройшов Ідеатон "Системний аналіз ІТ-рішень" для студентів 1-го курсу зі спеціальностей 124 - "Системний аналіз" та 126 - "Інформаційні системи та технології" (спеціалізація "Прикладні ІТ"). Попередні аналогічні змагання першокурсників кафедри САКМІГ відбулись, відповідно, у 2017 та 2016 роках.

Участь взяли 6 команд у складі не більше 5 осіб, які між собою розділили ролі "ІТ-менеджер", "Системний архітектор", "Системний аналітик", "Програміст" і "Дизайнер" (дехто їх поєднав в собі). Кожна команда придумала цікаве ІТ-рішення – у сфері Smart City, Smart House, IoT, VR/AR, Інтернет-сервісів, мобільних додатків та ін.

Студенти проаналізували сучасні аналоги, виявили їх недоліки, запропонували свої власні рішення у сфері автоматизації обробки даних з використанням сучасних ІТ та технічних засобів, які їх можуть доповнити. Значну увагу більшість команд приділили розробці можливого інтерфейсу програмних, у т.ч. мобільних, додатків, цільовій групі користувачів та ін. Були розроблені концептуальні UML-діаграми варіантів використання. Декілька команд спроектували і нарисували власні логотипи.

Усі члени команди були співдоповідачами, активно відповідали на питання. Не все було ідеально у деяких проектах, що й вплинуло на їх диференціацію, хоча роботи, що посіли 3 і 4 місця, набрали практично однакову кількість балів у практично схожій тематиці (одні пропонували рішення типу «Розумний будинок» з використанням Інтернету речей, а інші – пропонували рішення у сфері Інтернету речей для його використання в задачі «Розумний будинок» - в майбутньому команди могли б об’єднати зусилля) – обом цим двом командам присудили 3 місце.

Пропорційно зайнятому місцю та своїй ролі у проекті усі учасники отримали оцінку з дисципліни «Вступ до фаху» (лектор - Ящолт А.Р.), для обох груп 2ІСТ-18б та СА-18б кафедри САКМІГ. Головою журі був я (професор, д.т.н. зі спеціальності 126, голова проектної групи з магістратури з цієї спеціальності у ВНТУ, ідеолог цього конкурсу), а членами - к.т.н. зі спеціальності 126, доценти Andrey Yascholt (основний організатор змагання у цьому році) та Ілона Варчук, які є кураторами цих груп 2ІСТ-18б та СА-18б, а також аспірант 3-го року навчання зі спеціальності 124 Довгополюк С.О.

В подальшому учасникам буде запропоновано подати тези на наукову конференцію студентів і викладачів, яку ФКСА ВНТУ буде проводити у березні 2019 року. А згодом, вони можуть доопрацювати свої проекти, з урахуванням зауважень та ідей, які висловлювали члени журі у процесі обговорення проектів конкурсу, та взяти участь вже у міських, республіканських та міжнародних конкурсах (ідеатонах, хакатонах тощо), а також – удосконалити свої навички у школі стартапів імені Сікорського при ФКСА ВНТУ.

І хтозна, може це стане їх майбутнім стартапом, який, як це вже мало місце в Україні, придбає Google за 150 млн. євро… А якщо – ні, тоді це просто корисна практика командної роботи над їх першим серйозним ІТ-проектом. І набутий досвід ще стане в нагоді їм під час подальшої роботи.

Команди, які посіли перші 3 місця:

1 місце – Команда «Smart Table»
Крина О. (ІТ-менеджер), Ладуб О., Сідак І., Доленко Б. – студенти спеціальності 126 (освітня програма «Прикладні ІТ»)

2 місце – Команда «FastShop»
Слободянюк К. (ІТ-менеджер), Марецький Д., Трифанюк Ф., Антонюк Є. – студенти спеціальності 126(Прикладні ІТ)

3 місце – Команда «Smart House»
Дяков О. (ІТ-менеджер), Піроговський А., Гіжевський В., Паєвський Б., Войтюк М. – студенти спеціальності 124 (освітня програма «Системний аналіз»).

3 місце – Команда «NetScape» (IoT для Smart House)
Гуцу І. (ІТ-менеджер), Гонтковський Є., Кравчук В. – студенти спеціальності 124 (освітня програма «Системний аналіз»)

Також, студентам запропоновано виготовити баннери з викладенням свого рішення, які будуть згодом розміщені в аудиторії 7212 кафедри САКМІГ, де традиційно проходять ці Ідеатони – у спеціалізованому кабінеті з сучасних інформаційних технологій.