Ідеатон "Системний аналіз ІТ-рішень"

Сьогодні на кафедрі системного аналізу, комп'ютерного моніторингу та інженерної графіки (http://mmss.vntu.edu.ua/) Факультету комп'ютерних систем і автоматики ВНТУ вдруге пройшов Ідеатон "Системний аналіз ІТ-рішень" для студентів 1-го курсу зі спеціальностей 124 - "Системний аналіз" та 126 - "Інформаційні системи та технології" (спеціалізація "Прикладні ІТ").

Участь взяли 5 команд у складі не більше 4 осіб, які між собою розділили ролі "ІТ-менеджер", "Системний архітектор", "Програміст" і "Дизайнер" (дехто їх поєднав в собі). Кожна команда придумала цікаве ІТ-рішення – у сфері громадського транспорту, медичної допомоги, благоустрою жителів м. Вінниці, економічній сфері та сфері найму на роботу. Студенти проаналізували сучасні аналоги, виявили їх недоліки, запропонували свої власні рішення у сфері автоматизації обробки даних з використанням сучасних ІТ та технічних засобів, які їх можуть доповнити. Значну увагу більшість команд приділили розробці можливого інтерфейсу програмних, у т.ч. мобільних, додатків, використанню ГІС-технологій (карт Google Maps) тощо. Було розроблено концептуальну UML-діаграму варіантів використання та схему взаємодії членів команди з різними «ролями». Більшість команд продумали як виходити на ринок та де брати на це кошти. Усі члени команди були співдоповідачами, активно відповідали на питання. Не все було ідеально у деяких проектах, що й вплинуло на їх диференціацію, хоча роботи, що посіли 1 і 2 місця, набрали практично однакову кількість балів і долю вирішило вже тільки те, як команди відповідали на питання. Пропорційно зайнятому місцю та своїй ролі у проекті усі учасники отримали оцінку з дисципліни «Вступ до фаху» для обох груп 2ІСТ-17б та СА-17б кафедри САКМІГ.

Членами журі були Мокін В.Б, професор, д.т.н. зі спеціальності 126, голова проектної групи з магістратури з цієї спеціальності у ВНТУ, к.т.н. зі спеціальності 126, доцент Ящолт А.Р. та аспіранти кафедри САКМІГ 2-го року навчання зі спеціальності 124 Дратований М. і Довгополюк С.

В подальшому учасникам буде запропоновано подати тези на наукову конференцію студентів і викладачів, яку ФКСА ВНТУ буде проводити у березні 2018 року. А згодом вони можуть доопрацювати свої проекти, з урахуванням зауважень та ідей, які висловлювали члени журі у процесі обговорення проектів конкурсу, та взяти участь вже у міських, республіканських та міжнародних конкурсах (ідеатонах, хакатонах тощо). І хто-зна, може це стане їх майбутнім стартапом, який придбає Google за 150 млн. євро… А якщо – ні, тоді це - просто корисна практика командної роботи (в одній команді було, навіть, по двоє з різних груп зі спеціальностей 124 і 126) над їх першим серйозним ІТ-проектом. І набутий досвід ще стане в нагоді їм під час подальшого навчання та працевлаштування.