Участь кафедри САКМІГ у нараді Вінницької ОДА, яка була присвячена системному аналізу та прогнозуванню балансу поверхневих, ґрунтових та підземних вод Вінницької області для забезпечення потреб водопостачання

3 жовтня відбулась чергова нарада у заступника голови Вінницької ОДА Василя Броварника, присвячена системному аналізу та прогнозуванню балансу поверхневих, ґрунтових та підземних вод Вінницької області для забезпечення потреб водопостачання (за участі начальника відділу водних ресурсів і ТЕБ Наталії Бедзь та провідного гідролога Юрія Гаврикова Вінницького регіонального упрводресурсів Держводагентства, начальника управління Департаменту екології та природних ресурсів ВінОДА Андрія Магери (Андрій Магера), заступника начальника Держеконіспекції Ігоря Осадчука (Игорь Осадчук), начальника Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ВінОДА Сергія Волкова, головного інженера КП "Вінницяводоканал" Олега Шведова та мене як фахівця з системного аналізу складних систем та розробки водогосподарських балансів великих річок України - р. Південний Буг, Дністер, Сіверський Донець, Прип'ять на замовлення Держводагентства та ОБСЄ). Завідувач кафедри САКМІГ, проф. Мокін В. Б. доповів та чітко показав які у нас є проблеми, яких даних моніторингу не вистачає і де їх взяти, які дані викликають сумнів і де можна взяти кращі, які були прогнози 5 років тому (з урахуванням змін клімату) і яка картина вирисовується зараз по факту, де у нас можуть бути резерви, на що ми можемо вплинути, а на що - наврядчи, та намітив 20 шляхів мінімізації проблеми, у т.ч. з використанням світового досвіду та сучасних досягнень вітчизняних вчених і фахівців. Далі була цікава дискусія по усіх питаннях. Василь Броварник все узагальнив і поставив нам задачу проводити подальші консультації, знайти дані, яких не вистачає, та розробити конкретні рекомендації місцевих органам влади (міськрадам і сільрадам) що робити зараз і в подальшому, щоб забезпечити жителів області водою достатньої кількості належної якості.