​День Південного Бугу

18 травня розпочалось святкування Дня р. Південний Буг (деталі - нижче).

Мокін В.Б. привітав присутніх на цьому заході із святом. Розповів про ті цікаві і важливі дослідження, які викладачі нашої кафедри САКМІГ спільно зі студентами нашого Вінницького національного технічного університету здійснювали разом із фахівцями БУВР р. Південний Буг. Про ті інформаційні системи моніторингу стану вод та підтримки прийняття рішень з інтегрованого управління водними ресурсами, які були нами розроблені спочатку для цієї нашої річки, а потім – впроваджені і для більшості інших великих річок України, а також і в інших країнах світу.

Проінформував про ті спеціальності, на які ми набираємо у цьому році абітурієнтів на факультеті Комп’ютерних систем і автоматики ВНТУ (http://inaeksu.vntu.edu.ua/page/fieldsofstudy): «Системний аналіз», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» (у т.ч. на спеціалізацію нашої кафедри САКМІГ – «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг», де ми якраз і будемо вчити створювати вище згадані інформаційні системи). Усім бажаючим вручив інформаційні матеріали «Абітурієнту» про наші спеціальності та про наш факультет.

На самому заході мені особливо сподобались малюнки дітей, присвячені басейну р. Південний Буг, авторам яких в.о. начальника ВРУВР Ірина Войтюк вручала грамоти і призи. В усіх цих малюнках була цікавою не стільки майстерність виконання (звичайно, у кожного – свій рівень, в залежності від віку – це 7 чи 13 років), скільки - певна ідея. Чи-то екосистема річки зі збалансованим розвитком, який вони хотіли б бачити, чи-то екологічні проблеми та їх наслідки, навіть, зображення дитини зі сльозами на очах як реакції на певні негаразди. Все це показує глибоке розуміння існуючих проблем, їх впливу на суспільство та напрямків їх подолання (навіть, якщо проектувати композицію та/чи реалізовувати її допомагали батьки).