30 квітня 2016 року у Фізматгімназії № 17 м. Вінниці розпочалась XXIII Всеукраїнська комплексна олімпіада з математики, фізики та інформатики “Турнір чемпіонів”. Були присутні команди з 8-11-х класів 12 навчальних закладів (гімназій, ліцеїв, шкіл) України (Вінниця, Київ, Харків та ін.), які є призерами предметних олімпіад з фізики, математики та інформатики всеукраїнського рівня.
Я привітав учасників та організаторів цих змагань від імені Вінницького національного технічного університету. Відзначив, що наш університет є флагманом освіти у нашому регіоні, зокрема саме у нас регулярно проводиться півфінал чемпіонату світу з програмування та саме у нас проводиться підготовка усіх спеціальностей ІТ-галузі. Університет відомий своїми випускниками - якраз присутнім на заході головним його організатором Олександром Георгійовичем Домбровським, який закінчив факультет нашого університету, який нині має назву комп’ютерних систем і автоматики (КСА) .
При цьому, наприклад, у спеціалізації «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг» спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», яку готує наш факультет КСА, навчають як управляти безпілотними літальними апаратами. Для того, щоб розрахувати і реалізувати точну траєкторію польоту квадракоптера, потрібні досить значні знання в галузі якраз фізики, математики та інформатики.
Відзначив, що відкриття олімпіади символічно збігається з 100-річчям з дня народження батька теорії інформації Клода Шеннона, який саме поєднав знання з математики, фізики та заклав основи інформатики, запропонувавши ряд технічних рішень та основ теорії інформації та зв’язку, що використовуються і по-сьогодні. І, можливо, у залі присутні нові Клоди Шеннони, яким вдасться в майбутньому нові подібні звершення.
Побажав усім творчих успіхів та щоб переміг достойний.
На початку заходу виступив народний депутат Верховної ради України Олександр Домбровський, який привітав усіх присутніх, відзначив необхідність розвитку науки і техніки, про те, що він бачив на виставці у Ганновері, з якої він щойно повернувся, про необхідність того, що слід розвивати потенціал власних фахівців і науковців та створювати їм умови, щоб вони, у свою чергу, розвивали потенціал України, а не інших країн світу. Після цього він офіційно відкрив олімпіаду.
Також, звучали привітання представників департаментів освіти Вінницької ОДА та міськради, членів журі та організаторів олімпіади, у т.ч. директора ФМГ № 17 Валентини Михайлівни Нестюк та головного ініціатора та організатора цієї олімпіади, яким є Юрий Пасихов – людини, без якої ця олімпіада ніколи б не з’явилась і не проводилась, у т.ч. у цьому році.
Для учасників заходу був гарний концерт.
Команди приступили до змагань. Підведення підсумків відбудеться 3-го травня.

На сайті один гість та відсутні користувачі