У Вінницькому технічному ліцеї завершився ІІ Міський турнір «Математичні бої»

30 жовтня у Вінницькому технічному ліцеї 18 команд зі шкіл міста Вінниці, у т.ч. 5 команд з Фізмат-гімназії № 17 та команди з Технічного ліцею, Ліцею № 7, Гуманітарного ліцею № 1, загальноосвітніх шкіл № 3, 6, 12, 14, 16, 18, а також з Тиврівського ліцею-інтернату, два дні змагались у розв’язанні математичних задач. Команди змагались у старшій (10-11 класи), середній (9 клас) та молодшій (7-8 класи) лигах. Змагання проходять у вигляді дискусії: доповідач з однієї команди, опоненти з іншої і журі, яке ставить оцінки обом. Було цікаво спостерігати за баталіями, які розвернулись у фіналі старшої ліги.
У старшій лизі переможцями виявились одна з команд Фізмат-гімназії № 17 (на фото) та команд з Вінницького технічного ліцею. Переможці отримали призи від народного депутата України Олександра Домбровського.
Головний організатор змагань – вчитель математики Технічного ліцею, колишній випускник нашого Вінницького національного технічного університету Ігор Клочко.
Я виступив на урочистостях з нагоди завершення конкурсу та закликав учасників змагань поступати на відкриту на нашій кафедрі КЕЕМІГ ВНТУ нову спеціальність 124 – «Системний аналіз» галузі 12 – «Інформаційні технології» (старий шифр – напрям бакалаврату 6.040303). Адже саме вона потребує значної математичної підготовки, але дозволяє досягти на її основі великих успіхів в обробці даних, прийнятті оптимальних рішень, створенні потужних аналітичних інформаційних систем. Жоден успішний проект чи підприємство зараз не обходиться без аналітика, який визначає політику компанії, впровадження стартапу чи продукції тощо (більш докладно про це див. на сайті кафедри КЕЕМІГ:http://mmss.vntu.edu.ua/index.php/ua/entrant-home-ua).