Перемога команди студентів ВНТУ «EcoSoft» на Хакатоні Вінницької міськради «Вінниця – розумне місто» (http://appclub.im/events/details/11050), який завершився сьогодні у приміщенні зали засідань ВМР. Капітаном нашої команди є Богдан Собко – студент спеціальності «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг» напряму «Комп’ютерні науки» кафедри комп’ютерного еколого-економічного моніторингу та інженерної графіки (КЕЕМІГ) ВНТУ (http://mmss.vntu.edu.ua/index.php/ua/entrant-home-ua). Це – вже другий Хакатон, який проводить Вінницька міськрада за тематикою питань, корисних для вінничан, які треба вирішити за 24 години. І вже вдруге команда нашої кафедри КЕЕМІГ є серед переможців.
Команда розробила веб-сервіс, який дозволяє визначати комплексний екологічний ризик у заданій точці міста (наприклад за GPS-координатами користувача), який враховує напрям і силу вітру, визначає які фактори забруднення атмосферного повітря можуть впливати на Вас і з якою силою (автостради, стаціонарні джерела викидів, сміттєзвалища, паління листя тощо). Інформація береться з відкритих веб-ресурсів (метеодані, місця розташування об’єктів на Google Maps та ін.), але її можна доповнювати і самотужки просто зі смартфона чи ноутбука. Для цього передбачено режим «Громадський екоінспектор». Наповнення системи може бути заохочено у межах чергового Міжнародного конкурсу найкращих робіт з комп’ютерного моніторингу стану довкілля серед учнів та студентів (номінація «Найкраще інформаційне наповнення»), який вже 5 разів організовувала теж наша кафедра.
Іншими учасниками команди є студенти бакалаврату «Комп’ютерні науки»: розробка алгоритму автоматизації процесу визначення об’єктів, які потрапляють в сектор впливу вітру на користувача, на етапі проектної підготовки рішення (у самому Хакатоні він участі не брав) – Олександр Крилик (4-й курс), створення та автоматизація обробки мережевої бази даних – Олександр Дикий (4-й курс), створення веб-сайту, розробка інтерфейсу та автоматизація обробки дій користувачів – Юрій Погорелюк (2-й курс). Допомагав із веб-дизайном системи та дизайном інтерфейсу студент напряму «Програмна інженерія» ВНТУ – Андрій Андрієв (2-й курс).
Переможці отримали призи від спонсорів конкурсу – компаній Київстар, Win Interactive, Delphi, Вінницької міськради та ін. Але найбільш цінним є набутий досвід командної роботи та можливість розкрити себе під час розв’язання цікавої задачі.
Роботу над удосконаленням веб-сервісу планується продовжувати, зокрема це буде робити Богдан Собко у межах свого дипломного проектування.
Цим веб-сервісом вже зацікавились громадські природоохоронні організації Вінниччини. Планується залучати до наповнення та розвитку сервісу і аспірантів та студентів-екологів нашого університету.